زمان ثبت : دوشنبه 25 آذر‌ماه سال 1387 در ساعت 20:57 ~ چاپ مطلب
نویسنده : علی

عنوان : سیستم عامل گوگل یا gOS تا سال ۲۰۱۰ روانه بازار سیستم عامل می شود


سیستم عامل گوگل که به اختصار gOS یا Google Operating System نامیده می شود قرار است تا سال ۲۰۱۰ میلادی عرضه گردد.
گوگل بزرگترین شرکت تولید و عرضه کننده خدمات اینترنتی که آوازه آن همیشه بر سر زبان ها بوده و هست ، اخیرا دست به اقدام بسیار بزرگی زده است که البته صدای تولید آن نیز در سالهای اخیر به گوش می رسید ولی باور کردنی نبود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی PCNEWS.IR ، شرکت گوگل در کنار تمامی سیاست ها و کارهای موفق خود در جهان سایبر و ارائه گنجینه های ارزشمند به جامعه انفورماتیک و با کارنامه بس درخشانی که در دست دارد توانست بعد از مدت زیادی کار بروی پروژه ساخت سیستم عامل منحصر به فرد خود را شروع کند.
بر اساس اطلاعات بدست آمده این پروژه سنگین از ۱ سال پیش شروع شده و گوگل در برخی اخبار محرمانه اعلام نموده که هنوز هسته این سیستم عامل که بر پایه لینوکس است در حال کار می باشد.
بزودی گوگل قصد خرید شرکت بزرگی در آمریکا را دارد که در زمینه تولیدات هسته ای لینوکس فعالیت دارند که در آینده شاهد اخباری مهم در این زمینه خواهید بود. اما نکته قابل توجه آن است که گوگل هنوز اطلاعات وسیعی را در اختیار کاربران در مورد سیستم عامل لینوکسی خود نداده است و این مهم بعلت برخی مسائل محفاظه کارانه از سوی این شرکت در بین رقبا می تواند باشد.
هم اکنون شرکت گوگل در حال انجام برخی رایزنی ها در مورد خرید شرکت بزرگی در آمریکا می باشد که تولیدات لینوکسی فراوانی دارد و سیاست آن از انجام این کار بدست آوردن سهام و برنامه نویسان خبره این شرکت است. کارشناسان داخلی گوگل بر این باورند که اولین نگارش آزمایشی این سیستم عامل تا سال ۲۰۱۰ در دسترس برخی کاربران قرار خواهد گرفت و بعد از مدت ۱ سال در دسترس همگان خواهد بود.

این شرکت عظیم که طول عمر خیلی طولانی نیز ندارد به هر چه دست زده تبدیل به طلاشده است! تصمیم به تولید سیستم عامل کامپیوتر توسط این شرکت، یکی از پرسر و صدا ترین این موارد است که انعکاس زیادی در سراسر جهان داشته. هم اکنون نیز می توانید ابزار های این سیستم عامل را که فعلاً بر بستر لینوکس استفاده می گردد اینجادانلودنمایید و برای دیدن نمای از پنجره های آن را اینجا. ولی حضور gOS می تواند توازون سیستم عامل های کامپیوتر جهان بطور جدی دستخوش تغییراتی بنماید. 


 

هم اکنون بیش از ۷۰ درصد سیستم عامل های کامپیوتر های جهان را سیستم عامل ویندوز (Windows) (انواع نسخه های آن) تشکیل می دهد و کمتر از ۱۰ درصد آنرا سیستم عامل لینوکس Linux و ۲۰درصد باقی مانده توسط سایر سیستم عامل ها.
gOS قرار است از بستر لینوکس استفاده کند ولی با کارآیی بسیار بالاتر و قابل اجرا بودن کلیّه برنامه هایی که فقط در ویندوز و یا فقط در لینوکس اجرا می شوند نیز شامل می گردد که این نکته مهمی است. باید منتظر بود ودید که این سیستم عامل قادر است از مقبولیّت سیستم عامل ویندوز بکاهد یا اینکه نه؟ برای پاسخ به این سؤال یک جواب بیشتر ندارد و آن اینست که باید منتظر بود و دید! لابد این قانون ساده را که «بعضی از دشمنی ها سبب معروفیّت و محبوبیّت طرف مقابل می شود» می دانید حربه ای که در سیاست کاربرد فراوان دارد! شاید ارائه این سیستم عامل سبب مقبولیّت بیش از پیش سیستم عامل ویندوز گردد و یا اینکه مثل خیلی از پروژه های مؤفق شرکت گوگل، gOS ، مایکروسافت را به دردسر بیاندازد!
البته به علّت سری بودن تهیّه و تدراک این سیستم عامل حرف و حدیث فراوانی وجود دارد ظاهراً آنچه هم اکنون در اینترنت در مورد سیستم عامل وجود دارد همان ابونتو ی لینوکس می باشد که ویجت های گوگل (Widget) به آن اضافه شده و تغییرات ظاهری نسبتاً زیادی بر روی آن صورت گرفته است.
امّا راست دروغ این قضیه به عهده شما! من که معتقدم داستان تولید سیستم عامل توسط گوگل حقیقت دارد!
 

لطفاً جهت اطلاعات بیشتر به این سایت ها هم سری بزنید: 

Web2day.ir
1fathi
updateblog